Przedmiotem sprzedaży jest samochód Mercedes-Benz Unimog U 1650. Rok produkcji: 1997, przebieg: 206 986 KM.

Samochód jest w posiadaniu ZTP od 2017 r. Zarejestrowany jest jako ciągnik rolniczy, więc może być prowadzony przez wszystkich kierowców posiadających uprawnienia kat. B.

Unimog ze skrzynią wywrotką. Ma podwyższone burty, które można zdemontować.

Dopuszczalna ładowność: 5120 kg

Silnik: 5958 cm3

Nr VIN: WDB4271151W188208

Pojazd posiada aktualny przegląd i ubezpieczenie OC.

Unimog jest do obejrzenia po uprzednim umówieniu się w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie (gm. Mirosławiec, pow. wałecki).

Cena: 45 000 zł

Telefon do kontaktu: 881006288.

fb

Żubry wszystkich i niczyje

13 stycznia 2023

Ostatnio zasypujemy Państwa wieloma negatywnymi informacjami, jednak ciężko o optymizm przy takiej skali zjawiska.

Skala kłusownictwa, z którą przyszło nam się mierzyć w ubiegłym roku przeraża nas. W ostatnim roku skłusowano aż 4 rysie, w tym matkę z 3 młodymi. Pierwszy przypadek zastrzelenia rysia miał miejsce w lutym 2022 roku a kolejne, polegające na zastrzeleniu rysicy z młodymi jesienią ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o żubry to z pierwszym przypadkiem strzelania do żubrzycy mieliśmy do czynienia na terenie  Nadleśnictwa Różańsko  we wrześniu, potem zginęły w październiku w wyniku postrzałów  2 samice z terenu Nadleśnictwa Drawsko (poligon wojskowy) i pojedyncza żubrzyca na terenie Koła Łowieckiego Jodełka.

Podając informację o kolejnych zabitych żubrach staramy się sucho informować o faktach. Poza przypadkami, gdy sprawca jest znany, a dotyczy to myśliwych w 3 z 4 przypadków zabicia żubrów, nikogo nie oskarżamy. Potępiamy zdecydowanie sam proceder i domagamy się działań zaradczych. Niestety ciągle jesteśmy definiowani jako organizacja, która nakręca spiralę nienawiści przeciwko myśliwym.

Gdy podawaliśmy w kolejnych postach lokalizację zdarzeń przywołując nazwy nadleśnictw, gdzie znaleziono martwe zwierzę, protestowali leśnicy, nie chcąc być (słusznie) kojarzonymi z takimi wydarzeniami. Gdy podajemy nazwę koła łowieckiego, na którego terenie doszło do kłusownictwa budzi to oburzenie wśród myśliwych. Gdy zaczniemy podawać lokalizację w odniesieniu do gmin czy powiatów, spotkamy się ze sprzeciwem władz samorządowych.

A WIĘC CZYJE SĄ ŻUBRY? ŻYWE I WESOŁO POZUJĄCE DO ZDJĘĆ REKLAMOWYCH I TE ZABITE… KTO BĘDZIE CZUŁ SIĘ ZA NIE ODPOWIEDZIALNY?

Wszystkie zwierzęta chronione w Polsce a więc i żubry, są własnością Skarbu Państwa czyli nas wszystkich! Ich dobro powinno leżeć w naszym wspólnym interesie.

Nikt nie chce być kojarzony z przypadkami zabijania zwierząt chronionych. Wtedy żubry stają się niczyje.

Ale warto jednak pamiętać, że zwalczanie kłusownictwa zgodnie z Prawem Łowieckim jest zadaniem myśliwych i Straży Łowieckiej.

634A0558

W dniu 08.01.2023 r. w godzinach wieczornych ZTP otrzymało informację o znalezieniu martwego samca żubra w obrębie Koła Łowieckiego Rogacz Stargard (obwód łowiecki 187, ZO PZŁ Szczecin) gospodarującego na terenie Nadleśnictwa Dobrzany.

Dzisiaj pracownicy ZTP wraz z lekarzem weterynarii udali się na miejsce w celu przeprowadzenia sekcji zwłok zwierzęcia.

Po wstępnych oględzinach ujawniono dwa otwory na szyi zwierzęcia o charakterze ran postrzałowych po lewej i prawej stronie (rana wlotowa i wylotowa).

Kula uszkodziła tchawicę i duże naczynie szyjne w wyniku czego żubr utopił się we własnej krwi.

Bezpośrednią przyczyną śmierci był postrzał z broni palnej.

Był to zdrowy samiec żubra w wieku ok. 6 lat w bardzo dobrej kondycji.

Od września zeszłego roku do dzisiaj na terenie województwa zachodniopomorskiego zastrzelono już 5 żubrów!!!

Kiedy skończy się czarna seria dla gatunków chronionych?!

Czekamy na efekty prowadzonego śledztwa. Będziemy Państwa informować o jego wynikach, kiedy? – tego nie wiemy. Nadal nie otrzymaliśmy wyników postępowania prowadzonych w stosunku do zastrzelonej rysica z lutego ubiegłego roku – to już prawie rok!

Serdecznie zapraszamy! :)

4 stycznia 2023

FB_IMG_1671972945421

  1. Strony
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. ...
  10. 42