Szanowni Państwo!
W związku z działaniami Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej (ZIR), która od roku prowadzi batalię oczerniania działalności Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego (ZTP), chcielibyśmy zapoznać Państwa z wynikiem kontroli podjętej po skardze ZIR na działania ZTP. W trakcie kontroli zostały opisane i uzasadnione uwarunkowania pracy Pogotowia Żubrowego, które do chwili obecnej nie zmieniły się. Niestety przedstawiciele ZIR dalej w trakcie organizowanych spotkań (na które nie jesteśmy zapraszani) z udziałem administracji państwowej, polityków i służb, rozpowszechniają niezgodne z prawdą informacje, próbując deprecjonować osiągnięcia ZTP. Wszystko to dzieje się pomimo tego, że pismo pokontrolne, które dziś upubliczniamy, znajduje się od przeszło roku w aktach ZIR.
Pismo Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Szczecin przedstawia aktualną syntezę stanu prawnego i uwarunkowań związanych z Pogotowiem Żubrowym.
Zależy nam bardzo na dobrych relacjach ze społecznościami lokalnymi, publikujemy zatem zeszłoroczne wyniki kontroli, aby zainteresowani, zwłaszcza miejscowi rolnicy, mieli okazję zapoznać się z obiektywnym stanem spraw.

ZUW_ws pogotowia żubrowego

pismo_ZUW