W ostatnim czasie cielęta urodzone w ubiegłym roku w Dzikiej Zagrodzie dołączyły do swojej dzikiej rodziny na wolności. Mowa tutaj o potomstwie Myszy, Puli i Szantrapy  –   Podmuchu, Popielu i Pokorze.

Cielęta przed wypuszczeniem zostały poddane badaniom na choroby zwalczane z urzędu, a następnie (po otrzymaniu wyników tych badań) zostały odłowione i przetransportowane bezpośrednio do dzikiego stada żubrów żyjącego na Pomorzu Zachodnim.

Można powiedzieć, ze zgodnie z tradycją, młode żubry zostały przyjęte przez stado i szybko się zaaklimatyzowały w nowym miejscu.  Niestety nasze żubrowe mamusie nie wiedzą, że ich potomstwo czeka dobre życie na wolności i bardzo przeżywają te rozstania. W tym roku bardzo emocjonalnie podeszła do tego wydarzenia Szantrapa, której cielak był najmłodszy. Jednak mamy nadzieję, że lada moment powstałą pustkę wypełnią kolejne małe żubry urodzone w Zagrodzie.

Od początku trwania Zagrody (2014 r.) do dzikich stad żubrów żyjących na Pomorzu Zachodnim dołączyło aż 26 cieląt urodzonych w Dzikiej Zagrodzie!

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych!