Dzika Zagroda to zagroda pokazowa żubrów.  Zwierzęta, które obecnie tu przebywają przyjechały do nas w 2014 roku z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz zagrody pokazowej w Pszczynie.  Wszystkie osobniki są bardzo młode, a najstarsza krówka – przewodniczka stada- ma 6 lat. Odwiedzający poza oglądaniem mają niepowtarzalną okazję nakarmić „króla lasu” z ręki żubrowymi przysmakami – jabłkami i marchewkami. Gościom przydzielany jest przewodnik, który opowiada o Zagrodzie i jej podopiecznych oraz udziela wszelkich odpowiedzi dotyczących żubrów.

Od grudnia 2015 roku do mieszkańców Zagrody dołączyły cztery rysie. Rózia przyjechała do nas  z ZOO w Zamościu, Orpan – z ZOO we Wrocławiu, Paula – z ZOO w Monachium i Cesarz – z ZOO w Wiedniu. Rysie można obserwować z kładki nadziemnej oraz ścieżki edukacyjnej.

Dzika Zagroda to duży kompleks, który składa się z:

  • ganku, na którym można zobaczyć żubry z bliskiej acz bezpiecznej odległości oraz je nakarmić;
  • tarasu widokowego;
  • 100 metrowej kładki nadziemnej skąd można podziwiać żubry i rysie;
  • 9 metrowej wieży widokowej;
  • 250 metrowej ścieżki edukacyjnej, na której można odpocząć i dowiedzieć się różnych ciekawostek o żubrach, a dla grup zorganizowanych jest przygotowane miejsce na ognisko

W czasie niepogody, odwiedzający mogą „podglądać”  żubry przez duże okna w części dydaktycznej Zagrody, która składa się z małego aneksu oraz dużej sali konferencyjnej. Ponadto, udostępniamy podgląd żubrów na monitorach z kamer umieszczonych w trzech punktach całego kompleksu.

Dzika Zagroda przyjmuje gości indywidualnych, którzy mogą nas odwiedzać:

  • w okresie od kwietnia do października w godzinach od 10:00 – 18:00.
  • w okresie od listopada do marca w godzinach od 10:00 – 16:00.
  • w każdy poniedziałek Zagroda jest nieczynna.

Mogą nas również odwiedzać grupy zorganizowane, jednak te muszą się umawiać na konkretny termin i godzinę odwiedzin. Dla takich grup przewidujemy zajęcia edukacyjne oraz udostępniamy miejsce ogniskowe.

CENNIK DZIKIEJ ZAGRODY

LP.

BILET

CENA

1

Bilet ulgowy
(dzieci do 3 roku życia, studenci, osoby powyżej 65 roku życia)

5 zł

2

Bilet normalny

8 zł

3

Bilet rodzinny
(2+2 – rodzice z dziećmi)

23 zł

4

Bilet dla grupy zorganizowanej

5 zł /za osobę (bez ogniska)
8 zł / za osobę (z ogniskiem)

Uwaga!
Kasa zamykana jest na 30 min przed godziną zamknięcia Zagrody.