Logo Miroslawiec

Gmina i Miasto Mirosławiec leży w północno-zachodniej części Polski w woj. zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, (przy drodze krajowej nr 10 Szczecin – Bydgoszcz), na Pojezierzu Wałeckim. To region o pięknej rzeźbie terenu oraz unikalnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Nienaruszone cywilizacją lasy, jeziora, nieskażona przyroda w rezerwatach: „Wielki Bytyń” i „Rosiczki Mirosławskie” czynią z tego miejsca swoistą perełkę turystyczną. To właśnie tu możliwe jest „spotkanie oko w oko z żubrem” – w lesie z wolnożyjącym stadem lub w zagrodzie pokazowej w Jabłonowie. Do Mirosławca warto przyjechać, aby zregenerować siły. Turyści poszukujący spokoju i czystej, nieskażonej natury, miłośnicy spędzania wolnego czasu na łonie przyrody znajdą tutaj swoje miejsce. Również dla tych aktywnych, którzy uwielbiają rajdy rowerowe, off-roadowe przygody, motocrossowe szaleństwa czy sporty wodne Mirosławiec ma do zaoferowania ciekawe propozycje.

Powierzchnia Gminy wynosi 203 km²

Ludność ogółem: 5,6 tys. mieszkańców (miasto: 3,1 tys., gmina: 2,5 tys.)

Gmina Mirosławiec wspiera działania Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego grupy Żubry Zachodniopomorskie.

zamoc59bc487

ZOO im. Stefana Milera jest jedynym ogrodem zoologicznym w województwie lubelskim. Obiekt zajmuje prawie 14 ha terenu, z czego udostępniony dla odwiedzających jest 9,5 ha. Można podziwiać 1484 zwierząt reprezentujące ponad 230 gatunków. Zapraszamy na stronę http://www.zoo.zamosc.pl/ , jak i również do odwiedzin!

zoo_wroclaw_logo1

Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym. Powierzchnia ogrodu to 33  ha. W owym ZOO możemy zobaczyć 12 000 osobników, reprezentujących ponad 1 100 gatunków zwierząt. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną ZOO :)  http://www.zoo.wroclaw.pl/ .10474804_1584245541820320_2613093295042459088_n

Zostało założone w 1938 r. Pierwszym mieszkańcem Zoo był jeleń o imieniu Boruta, który przywędrował do centrum miasta i został złapany na placu Reymonta. ZOO zajmuje powierzchnię niemal 17 ha. Można zaobserwować  376 gatunków zwierząt. Więcej informacji na stronie : http://www.zoo.lodz.pl/ .

Tierpark_Hellabrunn

W Monachijskim ZOO zwierzęta rozmieszczone są według kontynentów, zgodnie z ich zamieszkaniem geograficznym.  Żyje tam ponad 480 gatunków zwierząt na 36 hektarowym obszarze. Strona ZOO jest w języku niemieckim, bądź angielskim : http://www.hellabrunn.de/ .

zoo_wieden_logo

Tiergarten Schönbrunn jest ogrodem zoologicznym w Wiedniu. Zajmuje obszar 17 ha i jest położony na terenie Parku Schönbrunn. Ogród zoologiczny wraz z Parkiem znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zoo w Wiedniu jest najstarszym działającym ogrodem zoologicznym na świecie, założonym w 1752 roku. W zoo żyje 700 gatunków zwierząt, w tym rzadka, panda wielka. Więcej o zoo można dowiedzieć się odwiedzając stronę: https://www.zoovienna.at/.  

Tallin

Tallinn Zoo znajduje się w naturalnie pięknym lesie parku Veskimetsa, który jest bogaty w gatunki. Szczycący się najbardziej ekscytującą kolekcją dzikich zwierząt w północnej Europie, jest domem dla ponad 7 700 okazów należących do prawie 600 gatunków lub podgatunków z Australii na Alaskę. Ma najlepszą kolekcję dzikich kóz i owiec na świecie, a także niezwykłą liczbę orłów i sępów oraz doskonały wybór gatunków sów i bocianów: http://tallinnzoo.ee/

Ryga Zoo to najstarsze zoo w Europie. Znajduje się w Parku zwanym Meżaparkiem , na zachodnim brzegu przepięknego jeziora Kisezers dodające uroku miejscu. Ma około 4000 zwierząt z blisko 500 gatunków i odwiedzane jest przez 250-300 000 odwiedzających rocznie. Zoo ma powierzchnię 135 hektarów (330 akrów). W Rydze znajduje się 90 gatunków dzikich zwierząt objętych Czerwoną Listą Zagrożonych Gatunków IUCN. Zoo uczestniczy w 30 europejskich programach hodowli zagrożonych gatunków. Od 1992 r. Zoo w Rydze jest również członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów i jest wśród 100 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie. Więcej informacji na stronie : http://www.rigazoo.lv/lv

logo-okwm3a

Ośrodek Kultury w Mirosławcu jest samorządową instytucją kultury działającą na terenie gminy Mirosławiec. W działalności OK znajduje się : Regionalne Centrum Żubra, Dom Kultury, Muzeum o Walk o Wał Pomorski, biblioteka oraz świetlica.

Ośrodek ten organizuje wiele imprez na terenie miasta m.in. Festiwal Żubra.

Więcej informacji na stronie : http://www.okwm.pl .

12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.
12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu powstała na bazie 12. Komendy Lotniska oraz dywizjonu rozpoznania powietrznego.  Jest jednostką organizacyjną bezpośrednio podporządkowaną Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, przeznaczoną do zdobywania, gromadzenia, przetwarzania, analizy i interpretacji pozyskanych informacji oraz dystrybucji informacji rozpoznawczo-wywiadowczych dla decydentów polityczno- wojskowych w czasie pokoju, kryzysu i wojny w czasie zbliżonym do rzeczywistego z wykorzystaniem systemów będących na jej wyposażeniu. Odpowiada za zabezpieczenie operacji lotniczych prowadzonych z i na lotnisku bazy w odniesieniu do samolotów lotnictwa taktycznego, transportowego i śmigłowcowego RSZ RP, a także zadań HNS w odniesieniu do operacji lotniczych SP Sojuszu.

PHU FAGUS Sylwester Hałas – firma świadczy usługi odbioru i wywozu do utylizacji padłych dzikich zwierząt z dróg publicznych. Zajmują się również kompleksową obsługą leśnictwa i łowiectwa.

logo_wwf

Podczas 60 lat swojego istnienia WWF zainicjował, przeprowadził lub pomógł w realizacji kilkunastu tysięcy przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody na całym świecie, przyczyniając się m.in. do powstania ponad 270 parków narodowych.

rod logowrwhyjhsthethewtOrganizacja pożytku społecznego Rewilding Oder Delta powstała w 2019 roku jako niezależne stowarzyszenie z siedzibą w miejscowości Stolpe an der Peene (Niemcy). Delta Odry jest częścią rozległej aktywnej sieci organizacyjnej, której celem jest wdrożenie regionalnych koncepcji rewildingu w całej Europie. Sieć ta opiera się na Fundacji Rewilding Europe, która powstała w 2011 roku w Holandii.